Výzkum & věda

Věda - to je to, co nás žene kupředu

Věda je neviditelnou, ale zásadní složkou všech našich produktů. Díky vědeckým studím bylo prokázáno, že produkty SKINS výrazně zvyšují výkon a výdrž, omezují hromadění kyseliny mléčné ve svalech a pomáhají snížit riziko poškození svalů způsobené cvičením.

Domníváme se, že tohle ve výsledku žene kupředu i vás, i když asi v trochu jiném slova smyslu.

Kdykoli v našem vývojovém institutu SKINS zjistíme něco ohromujícího nebo kdykoli obdržíme nezávislou studii z jiných výzkumů, nová zjištění vždy umístěme na tyto stránky, aby byla přístupná všem.

Jsme totiž hrdí na to, že jsou naše produkty založeny na skutečném vědeckém výzkumu, a věříme, že výsledky všech zkoumání a testů produktů SKINS by měly být zveřejněny.

Kdo výzkumy vede?

  • Dr Nick Gill, Strength and Conditioning Coach - Waikato Chiefs
  • Dr Peter Clothier, Sports and Exercise Science Lecturer and Researcher - School of Biomedical & Health Sciences, University of Western Sydney, Austrálie
  • Mr Dayne Walker, Researcher - School of Biomedical & Health Sciences, University of Western Sydney, Austrálie
  • Dr Michael Trenell, (v současnosti ve Velké Británii)
  • Jason McLaren, Research Consultant - iSPORT Biomechanics
  • Melinda Wosik, Clinical Trials Coordinator - Western Sydney Area Health
  • Laurence Houghton, Researcher - School of Human Movement and Exercise Science, The University of Western Australia
  • Dr Ben Dascombe, Sports Science Lecturer - University of Newcastle
  • Mr Aaron Scanlan, Research Lecturer - School of Medical and Applied Sciences, Faculty of Sciences, Engineering & Health, Central Queensland University
  • Melissa Hagan, Clinical Researcher - MPRO
  • Aaron Scanlan, Research Lecturer - School of Medical and Applied Sciences, Faculty of Sciences, Engineering & Health, Central Queensland University

A k jakým výsledkům došli?

Výzkumy prokázaly, že produkty SKINS:

  • zvyšují žilní návrat
  • snižují riziko poškození svalů způsobené cvičením
  • urychlují regeneraci
  • urychlují odbourávání kyseliny mléčné
  • zvyšují výkonnost a účinnost svalů
  • pozitivně ovlivňují výdrž
  • zlepšují okysličování svalů
  • vylepšují termoregulaci těla
  • snižují riziko edému kotníků vyskytující se během dlouhých letů

Další přínosy

Vedle dobře popsaných přínosů oděvů SKINS v oblasti sportu bylo navíc zjištěno, že systém stupňované komprese může zmírnit projevy mnoha zdravotních problémů jako jsou:

  • artritida
  • chronický únavový syndrom
  • mízní otoky
  • křečové žíly
  • hluboká žilní trombóza

A to vše díky zvýšení množství kyslíku ve vaší krvi.

Doporučení

Australská asociace fyzioterapeutů (APA) oficiálně označila SKINS za vedoucí společnost na poli kompresních sportovních oděvů.

Tento titul byl společnosti SKINS udělen poté, co APA provedla přísná zkoumání pod dohledem odborníků na sportovní vybavení, a je potvrzením jedinečných vlastností oděvů SKINS - jejich schopnosti zlepšit výkon, vytrvalost a urychlit regeneraci.

Oděvy SKINS jsou doporučeny a schváleny Australskou fyzioterapeutickou asociací a v rámci Austrálie jsou oficiálně registrovány jako zdravotní potřeby.

O obdobnou registraci produktů SKINS usilujeme i v rámci jiných světových trhů.

Shrnutí nejdůležitějších studií

Publikace v odborných časopisech:

 

Účinky kompresních oděvů určených pro spodní polovinu těla při vytrvalostní cyklistice

Scanlan A., Dascombe B., Reaburn P., Osbourne M.
Publikováno v časopise International Journal of Sports Physiology and Performance (2008) 3, (4).
Název v originále: The Effects of Wearing Lower-Body Compression Garments During Endurance Cycling

Tato studie zkoumala účinky oděvů SKINS určených pro dolní polovinu těla na dvanáct trénovaných cyklistů během hodinové testovací jízdy. Výsledky ukázaly, že při použití oděvů SKINS dochází ke zlepšení okysličování svalů a vylepšení efektivnosti ekonomiky pohybu. Z tohoto zjištění vyplývá, že oděvy SKINS určené pro dolní polovinu těla mohou u trénovaného cyklisty oddálit vyčerpání svalů a prodloužit běžnou dobu výkonnosti.

Účinky kompresních oděvů na fyziologické a výkonnostní hodnoty během řízeného tréninku netbalu

Trevor Higgins, Geraldine A. Naughton, Darren Burgess
Publikováno v časopise Journal of Science and Medicine in Sport (2009) 12, 223—226
Název v originále: Effects of wearing compression garments on physiological and performance measures in a simulated game-specific circuit for netball

Tato studie zkoumá účinnost kompresních oděvů SKINS při pokusu o vylepšení kolísání fyzického výkonu při netbalu. Data získaná na základě měření pořízených pomocí GPS a prováděná na devíti subjektech prokázala, že s kompresními oděvy SKINS mohou subjekty urazit delší vzdálenosti a jsou schopni dosáhnout vyšší rychlosti (3,5 m/s) než v případech, kdy nosili běžné oděvy na netbal nebo placebo oděvy. Z tohoto zjištění vyplývá, že s kompresními oděvy SKINS mohou sportovci při sprintování v netbalu rychleji urazit delší vzdálenosti než v jiných oděvech.

Kompresní oděvy a regenerace po přílišné fyzické aktivitě

Trenell M.I, Rooney K.B, Sue C.M, and Thompson C.H.
Publikováno v časopise Journal of Sports Science and Medicine (2006) 5, 106-114.
Název v originále: Compression garments and recovery from eccentric exercise: A P-MRS study

Tato studie zkoumala, zda mohou mít kompresní oděvy pozitivní vliv na metabolickou regeneraci po intenzivní námaze. U jedenácti subjektů byla po 30 minutách chůze z kopce pomocí magnetické rezonanční spektroskopie měřena hladina metabolitů ve svalech. Měření bylo prováděno před výkonem, hodinu po výkonu a 48 hodin po výkonu. Výsledky studie dokazují, že díky nošení oděvů SKINS bylo dosaženo zvýšení propustnosti buněčné membrány, což v důsledku napomáhá zabránit vzniku zánětlivé reakce, ke které dochází při poškození svalu, a urychluje tak proces uzdravení a regenerace.

Účinnost pozápasových regeneračních strategií u hráčů ragby

N. D. Gill, C. M. Beaven, C. Cook
Publikováno v časopise British Journal of Sports Medicine 2006;40:260–263.
Název v originále: Effectiveness of post-match recovery strategies in rugby players

Tato studie zkoumá vliv kontrastní hydroterapie, kompresních oděvů SKINS, aktivního cvičení s nízkou intenzitou a pasivní regenerace na rychlost a stupeň zotavení poničeného svalu. Účinnost byla měřena pomocí enzymu kreatinová kináza. Hodnoty byly měřeny u 23 profesionálních hráčů ragby před zápasem, v okamžiku skončení zápasu a o 36 a 84 hodin později. Měření dokázala, že zápasy u hráčů vyvolaly výrazné zvýšení hodnot kreatinové kinázy. Výsledky také prokázaly, že stupeň regenerace svalů byl při pasivní regeneraci po 36 a 84 hodinách od zápasu výrazně horší než při použití aktivního cvičení s nízkou intenzitou, kontrastní hydroterapie a kompresních oděvů SKINS. Autoři studie dospěli k závěru, že u mladých sportovců vede nenáročné cvičení ihned po zápase, nošení kompresních oděvů SKINS nebo aplikace kontrastní hydroterapie k lepší fyziologické regeneraci, než jakou poskytují pasivní metody regenerace.

Porovnání účinků tří typů kompresních oděvů na výkon při nadhazování a opakovaném sprintování u hráčů kriketu

Rob Duffield, Marc Portus
Publikováno v časopise British Journal of Sports Medicine 2007; 41:409–414.
Název v originále: Comparison of three types of full-body compression garments on throwing and repeat-sprint performance in cricket players

Tato studie porovnávala vliv tří typů kompresních oděvů, včetně oděvů SKINS, na výkon při nadhazování a opakovaném sprintování u hráčů kriketu. Deset hráčů kriketu vystřídalo v náhodném pořadí všechny tři druhy kompresních oděvů a kontrolní oděv, zatímco prováděli různé fyzické aktivity. Výsledky prokázaly, že při nošení kompresních oděvů je možné pozorovat výrazné rozdíly v průměrných teplotách pokožky, nižší hodnoty kreatinové kinázy 24 hodin po aktivitě a nižší míru svalové únavy 24 hodin po aktivitě. V závěru autoři vyjadřují názor, že nošení kompresních oděvů má řadu pozitivních přínosů - slouží například jako tepelná izolace v chladných podmínkách a jako pomůcka pro urychlení regenerace a předejití svalové únavy po náročné aktivitě.

Randomizovaná, kříženě prováděná studie účinnosti produktů SKINS – oděvy z řady Travel & Recovery a snížení rizika edému kotníků vyskytující se během dlouhých letů

Hagan, M., Lambert, S.
Publikováno v časopise Medical Journal of Australia 2008; 188 (2): 81-84.
Název v originále: A randomised, crossover, open-label study of the effectiveness of SKINS – Travel & Recovery garments in reducing in-flight ankle oedema

Tato studie prováděla měření u 50 účastníků letů, které trvaly déle než 5 hodin, přičemž měření byla prováděna při odchozích i zpátečních letech u každého pasažéra - jednou za použití oděvů SKINS, jednou bez nich. Výsledky prokázaly výrazné rozdíly v prokrvování kotníků a výšši rizika tzv. syndromu ekonomické třídy (riziko žilní trombózy vzniklé v souvislosti s dlouhými cestami letadlem). Konkrétně, u účastníků letu, kteří během letu nosili kompresní oděvy (SKINS), bylo zjištěno:

  • 55% snížení tvorby otoků kotníku
  • 58% snížení bolestí v nohách
  • 55% snížení pocitů nepohodlí v nohách
  • jasné zlepšení z hlediska bdělosti, koncentrace, energie, zadržování tekutin a vylepšení kvality poletového spánku
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení