Technologie SKINS

Komprese

Dynamicky stupňovaná komprese

Dynamicky stupňovaná komprese

Produkty SKINS z řady 400 jsou jedinými sportovními oděvy, které poskytují různé stupně komprese potřebné pro zvýšení množství kyslíku dodávaného do namáhaných svalů. Této vlastnosti říkáme dynamicky stupňovaná komprese.

Společnost SKINS spolupracovala s mnoha vědci a odborníky v Austrálii a společně jsme vyvinuli zařízení, které je schopné komplexně snímat lidské tělo v pohybu. Připojili jsme k němu naše sportovce SKINS a poprvé v historii jsme byli schopni přesně změřit, jak působí komprese na svaly v pohybu a jak se se vzrůstajícím množstvím kyslíku v krvi mění jejich tvar.

Toto byl opravdu revoluční počin, protože všechna předchozí měření byla prováděna pouze staticky na sportovcích, kteří se nehýbali.

Díky tomu nyní víme, jaké stupně komprese jsou potřebné pro jednotlivé skupiny svalů nejen v klidovém stadiu, ale i při aktivitě a během zotavování po výkonu. Zjistili jsme, kdy svaly potřebují volnost pohybu a kdy naopak potřebují zpevnit, aby bylo předejito zranění. Víme také, jak omezit hromadění kyseliny mléčné a jak nejlépe podpořit činnost krevního oběhu, aby došlo ke zvýšení množství kyslíku dodávaného do svalů.

Tyto jedinečné poznatky jsme využili při vývoji všech oděvů z produktové řady 400, abyste vy mohli vyrazit za sportem a pořádně se do toho opřít. Překonat sami sebe, rozcupovat konkurenci, znovu a znovu se vracet a vždy dokázat ještě víc.

Systém stupňované komprese

Systém stupňované komprese

Nejde nám o to, vaše svaly jenom tak nějak zmáčknout - máme na to systém. Stupňovaná komprese v produktech SKINS je totiž navržena tak, aby na určité části těla vždy působila správným tlakem. Díky tomu dochází k povzbuzení činnosti krevního oběhu, zvýšení přísunu kyslíku do namáhaných svalů a podpoření vaší výkonnosti, rychlosti i výdrže.

Zlepšení činnosti krevního oběhu také napomáhá omezit tvorbu kyseliny mléčné a jiného metabolického odpadu, který ve svalech vzniká při intenzivní námaze.

A výsledek? Můžete se pouštět do věcí s větším nasazením, po delší dobu a po výkonu se rychleji zotavit.

Warp Knit

Warp Knit

Materiály užité na produktech SKINS jsou speciálně tkané metodou warp knit (osnovní pletení) ze složených vláken té nejvyšší kvality, čímž je dosaženo jejich maximální funkčnosti.

Takto tkaný materiál není přirozeně elastický - specifické stupně elasticity a tím i dokonale kontrolovaná míra komprese jsou zajištěny až přidáním příměsi spandexu. Pro kompresní oděvy je warp knit vhodnější metodou než obvykle užívaný způsob, tzv. circular knit (pletení na okrouhlém pletacím stroji), který je přirozeně elastický, díky čemuž je velice obtížné určit a udržet přesný stupeň komprese. Materiály tkané metodou circular knit jsou navíc méně trvanlivé a při porušení vláken se dál pářou.

Materiály tkané metodou warp knit mají mezi jednotlivými oky "odtokové kanálky", které pomáhají odvádět vlhkost.
Složená vlákna zaručují pevnost materiálu a také zabraňují dalšímu párání materiálu při jeho poškození.

Pohodlí

400 bodů pro vaše pohodlí

400 bodů pro vaše pohodlí

Určení 400 bodů zajišťujících vaše pohodlí je unikátní způsob, který zajišťuje, aby vám naše oděvy SKINS dokonale padly.

Provedli jsme rozsáhlou studii stovek sportovců všech proporcí a velikostí. Použití 3D scanneru nám umožnilo provést více než 800 000 měření u každého jednotlivého sportovce. Výsledkem je určení 400 klíčových bodů na lidském těle, podle kterých jsou oděvy SKINS navrženy a vytvarovány tak, aby zajišťovaly maximální pohodlí. Dosáhli jsme tak nejen maximálně pohodlných střihů, ale i možnosti přesněji zacílit úrovně dynamicky stupňované komprese.

Díky našemu výzkumu jsme dokázali rozšířit nabídku pánských kalhot nejen o různé velikosti, ale i délky, a vytvořit škálu dámských oděvů, u kterých jsou velikosti rozděleny podle tvaru těla.

U žádných jiných oděvů na světě není kladen takový důraz na vaši velikost a proporce jako u SKINS. Proto také žádné jiné oděvy nepadnou - a tudíž ani nefungují - tak dobře jako oděvy SKINS z produktové řady 400.

Přesné velikosti

SKINS používá unikátní systém rozdělení velikostí, který je založen na indexu tělesné hmotnosti (BMI)/antropometrickém algoritmu, protože přínosy stupňované komprese se naplno projeví, pouze pokud vám oděvy SKINS dokonale padnou.

Svaly

Tkanina Memory MX

Tkanina Memory MX obsahuje unikátní vysoce pružné elastomerické vlákno, které se vždy vrátí do původního tvaru bez ohledu na to, jak moc bylo předtím nataženo.

Díky tomu vám vaše oděvy SKINS i po měsících intenzívního používání zaručí podporu svalů a řízenou kompresi, které budou stejně účinné, jako když jste si je oblékli úplně poprvé.

Biomechanicky umístěná tkanina Memory MX, která je součástí takřka všech oděvů produktové řady 400, přirozeně napomáhá pohybu, poskytuje stálou a řízenou kompresi a snižuje riziko zranění.

Zacíleno na svaly

Oděvy SKINS jedinečným způsobem obepínají svaly a poskytují podporu klíčovým svalovým skupinám, čímž redukují svalové tření a pomáhají udržet svaly ve správné pozici. Švy na oděvech SKINS jsou účelně umístěny tak, aby fungovaly jako "opěrné body" poskytující svalům cílenou oporu a stabilitu a napomáhaly zlepšit náš smysl pro rovnováhu.

Výsledek:

 • omezení vibrací svalů
 • omezení poškození měkkých tkání
 • snížení bolesti v namáhaných svalech
 • snížení rizika zranění svalu způsobeného únavou

Zacílení komprese v produktech SKINS také snižuje riziko svalové horečky (ztuhlost a únava svalů, která se dostavuje během 24 až 72 hodin po výkonu) a zkracuje dobu nutnou k regeneraci.

Vlhkost a teplota pod kontrolou

Regulace vlhkosti

Pocení je přirozený způsob, kterým vaše tělo reguluje svou teplotu, a my se tento přirozený proces nesnažíme jakkoli měnit. Naší snahou ale je udržet vás v suchu.

Všechny tkaniny SKINS jsou savé a výborně odvádějí pot. Vlhkost je tak vedena pryč od těla a vy zůstanete v suchu a pohodlí. Vaše tělo díky tomu může přirozeně a bez omezení regulovat svou teplotu.

Díky tomu mohou vaše svaly pracovat při optimální teplotě i během intenzivního tréninku.

Řada ICE

Oděvy SKINS z řady ICE v sobě nesou kus poctivé vědy. Náš osvědčený systém stupňované komprese zlepšuje činnost vašeho krevního oběhu, a optimalizuje tak regulaci tělesné teploty, díky čemuž se i v horku budete cítit dobře. V produktech z řady ICE jsme systém stupňované komprese navíc spojili s technologií Microencapsulation Technology (MET). Díky této technologii jsme do použitých tkanin dokázali zakomponovat mikroskopické kapsle s chladivou mentolovou látkou.

A co to znamená pro vás? Zkušební testy prokázaly, že oděvy SKINS z řady ICE výrazně snižují působení fyziologických faktorů, které při sportu v horku negativně ovlivňují váš výkon.

Oděvy z řady ICE samozřejmě neochlazují svaly fyzicky - to by při sportu nebyl zrovna nejlepší nápad. Místo toho dochází důsledkem tření a působení tělesného tepla k uvolňování mentolu z textilií, díky čemuž je do mozku vyslán signál k vyvolání chladivého pocitu. Vy se tak budete cítit svěží i v tom největším horku.

Trvalou funkčnost oděvů z řady ICE lze snadno zachovat díky našemu jedinečnému spreji iceBOOST, který obdržíte ke každému produktu z této řady.

Řada Thermal

Oděvy z řady Thermal jsou teplotně o 200 % účinnější než ostatní produkty SKINS, a proto udrží vaše svaly ve správné teplotě tak dlouho, jak jen budete potřebovat.

Oděvy Thermal vás navíc udrží v teple, aniž by to bylo na úkor pohodlí, podpory svalů nebo regulace vlhkosti. Díky tomu se budete cítit pohodlně i v chladném prostředí.

Ochranné prvky

Už žádný nepříjemný odér, zápach, smrad ani puch

Vaše oděvy SKINS nebudou zapáchat ani po sebeusilovnějším tréninku.

Trvalé antimikrobiální složky pohlcují pachové látky, a zamezují tak množení bakterií. Jelikož jsou tyto složky součástí tkaniny, jsou trvalé a nikdy se neoperou.

Všechny produkty SKINS z řady 400 jsou také ošetřeny antibakteriální ochranou Ruco-bac, která účinně zabraňuje vzniku a šíření bakterií, aniž by narušovala přirozenou rovnováhu pokožky, což se často děje u jiných méně citlivých přípravků. Ochrana Ruco-bac je šetrná k životnímu prostředí a je v souladu s mezinárodní normou Oeko-Tex Standard 100.

UV ochrana 50+

Společnost SKINS je původem z Austrálie, takže věřte, že o námaze na prudkém slunci něco víme. Věk vám při sportu a tréninku nemusí být překážkou, ale spálená a podrážděná pokožka jistě ano. Takže ať se vám to líbí nebo ne, svou pokožku musíte chránit.

Všechny naše tkaniny mají UV ochranu 50+, a tak můžete vyrazit ven a trénovat více než kdy jindy, aniž byste se na prudkém slunci museli bát o svou pokožku.

Zaměřeno na cyklisty

Cyklistická vložka C400

Pánská cyklistická vložka Multi-D Anatomic Carbonium v oděvech SKINS z řady C400 je výsledkem dlouhodobého vývoje a mnoha hodin testování v praxi.

 • díky unikátnímu anatomicky uzpůsobenému tvaru se vložka při dosednutí dokonale přizpůsobí
 • svrchní materiál vložky Elastic Interface® Technology Carbonium se roztahuje a přizpůsobuje pohybu vašeho těla, a zaručuje tak prodyšnost, dokonalou pružnost a minimální tření
 • pevná pěnová výplň snižuje tlak na pereniální oblast, a zajišťuje tak maximální pohodlí
 • příměs uhlíku v materiálech zajišťuje přirozenou antimikrobiální ochranu

Ve sportu jako je cyklistika, která na tělo klade obrovské nároky, je tato propracovaná vložka něčím, co skutečně oceníte.

DiAPLEX

DiAPLEX je označení pro špičkovou membránu, která se přizpůsobuje teplotě těla. Tato membrána je součástí předních dílů všech větruodolných vest z cyklistické řady C400.

Tato špičková tkanina se při prudkých sjezdech nebo při protivětru promění v izolující ochranou bariéru, zároveň ale v okamžiku, kdy se vaše tělesná teplota opět zvýší, odvede přebytečnou vlhkost okamžitě pryč od těla.

Membrána DiAPLEX funguje na principu mikrobrownova pohybu: když tělesná teplota dosáhne určité hodnoty, póry v tkanině se roztáhnou, a umožní tak uniknout vodním parám a teplu. Čím vyšší je tělesná teplota, tím více se póry roztáhnou, a napomáhají tak přirozenému ochlazování těla.

Při nízkých teplotách zůstanou póry v membráně uzavřené, a drží tak teplo blízku vašeho těla.

Pánská cyklistická vložka z řady Cycle Pro

Cyklistická vložka Multi-DM využívající speciální technologii Elastic Interface® Technology byla navržena v Itálii, která je domovem mnoha proslulých cyklistických akcí jako například Giro d'Italia. Tato vložka tak vznikla na základě důkladného testování řadou odborníků, a díky tomu nabízí:

 • složenou pěnovou výplň pro maximální pohodlí
 • svobodu pohybu na sedle
 • ochranu citlivých míst přizpůsobenou mužské anatomii
 • vyváženou prodyšnost a odvádění vlhkosti

Díky této vložce budete schopni jet na plno celý den, aniž byste utrpěli bolestivé odřeniny a otlačeniny.

 

Dámská cyklistická vložka z řady Cycle Pro

Dámská cyklistická vložka Multi-DM byla navržena v Itálii a využívá technologie Elastic Interface® Technology. Je nejen velice měkká, ale navíc nabízí:

 • tři rozdílné úrovně pevnosti pěnové výplně pro maximální pohodlí
 • svobodu pohybu na sedle
 • ochranu citlivých míst přizpůsobenou ženské anatomii
 • vyváženou prodyšnost a odvádění vlhkosti

Díky této vložce se budete moci plně soustředit jen na další dlouhé stoupání před vámi, aniž byste se museli strachovat o své pohodlí.

Zaměřeno na Triatlon

Vložka TRI400

Vložka v oděvech z řady TRI400, která využívá technologii Elastic Interface® Technology, je navržena speciálně pro triatlonisty, kteří od vybavení vyžadují maximální pohodlí a funkčnost.

 • pevná výplň zaručuje maximální pohodlí na sedle a nízký profil vložky
 • 100% pružná vložka se roztahuje a přizpůsobuje pohybu vašeho těla, a zaručuje tak prodyšnost, dokonalou pružnost a minimální tření
 • strukturovaný povrch umožňuje potřebnou prodyšnost a pohodlí

Nenasákavá výplň se dokonale přizpůsobí sedlu ihned po dokončení etapy plavání.

Tkanina s obsahem uhlíku - ochrana proti tření

Od chvíle, kdy si na sebe obléknete oděvy SKINS z řady TRI400, není nic, co by vás mohlo zpomalit, a to hlavně díky dílům z tkaniny s obsahem uhlíku, které jsou umístěny na vnitřní straně stehen.

Testy prokázaly, že takto umístěné díly dokážou snížit tření až o 40 %, což znamená méně odírání pokožky, více pohodlí a lepší výkon při běhu.

Materiály TRI400

Overaly SKINS z řady TRI400 vám nejen pomůžou zrychlit přestupy mezi etapami, ale také se díky nim budete lépe pohybovat ve vodě, a zbytek závodníků tak necháte daleko za sebou.

To vše díky strategicky umístěným dílů z extrémně hladké tkaniny Toray. Tento tepelně zpracovaný materiál snižuje odpor, a usnadňuje tak váš pohyb ve vodě.

Tkanina Toray je směsí LYCRY a kationového polyesteru, díky čemuž její barvy nevyblednou ani v důsledku působení slunce nebo chlorované vody v bazénech.

Zaměřeno na volnost pohybu

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení