Sportovci SKINS z rakouského týmu Ski Austria se chystají ovládnout Světový pohár 2012

Přidáno: 19. 3. 2012 11:47:28

19 Březen 2012

Dobrá pozice před Světovým pohárem ve skocích na lyžích pořádaným Mezinárodní lyžařskou federací (FIS) Nadcházející víkend (15. - 18. března) se ve Slovinsku v lyžařské mekce Planica uskuteční finále Světového poháru ve skocích na lyžích. Skoky jednotlivců budou probíhat v pátek a neděli, závod týmů se uskuteční v sobotu.

Dobrá pozice před Světovým pohárem ve skocích na lyžích pořádaným Mezinárodní lyžařskou federací (FIS)
Nadcházející víkend (15. - 18. března) se ve Slovinsku v lyžařské mekce Planica uskuteční finále Světového poháru ve skocích na lyžích. Skoky jednotlivců budou probíhat v pátek a neděli, závod týmů se uskuteční v sobotu.

V čele celkového žebříčku jednotlivců se momentálně drží Nor Anders Bardal (1295 bodů), na druhém místě mu na paty se ztrátou pouhých 123 bodů šlape člen rakouského týmu Ski Austria Gregor Schlierenzauer. Třetí pozice pak patří Andreasi Koflerovi rovněž z rakouského skokanského týmu. Thomas Morgenstern je na šestém místě a Martin Koch obsadil jedenáctou pozici. V celkovém hodnocení týmů se rakouský tým Ski Austria drží na prvním místě, a potvrzuje tak vynikající týmové výsledky této sezóny. "V Planici to bude skutečný boj," slibuje Alexander Pointner, trenér rakouského skokanského týmu.

Ohlédnutí za Mistrovstvím světa v letech na lyžích 2012
Sezóna 2012 vyvrcholila na konci února, kdy se v norském Vikersundu na nově zrenovovaném (a světově největším) můstku uskutečnilo Mistrovství světa v letech na lyžích. Rakouská čtveřice Thomas Morgenstern, Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer a Martin Koch v závodě doslova vyletěla na medailové pozice, a předčila tak německý i slovinský skokanský tým. Martin Koch získal rovněž bronzovou medaili v závodě jednotlivců. Bohužel nedosáhl na skok přes 243 metrů, a umístil se tak až třetí za Slovincem Robertem Kranjecem a Runem Veltou z Norska. Kranjec, který stejně jako celý slovinský tým trénuje i závodí v oděvech SKINS, tak pro Slovinsko získal první titul Mistra světa v letech na lyžích.

Neuvěřitelný 60. ročník Turné čtyř můstků!
Letošní Turné čtyř můstků se pro Rakousko stalo dalším neuvěřitelným úspěchem. Schlierenzauer se stal celkovým vítězem celého 60. jubilejního Turné, které se letos konalo v Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu, Innsbrucku a Bischofshofenu. Rakouský skokanský tým ovládl celou událost s Koflerem na druhém místě a Morgensternem na třetí pozici.

Úspěšná sezóna
Sezóna pro rakouské skokany končí opět s mnoha vítězstvími a úspěchy. SKINS, oficiální partner týmu Ski Austria (dodavatel speciálních, exkluzívně vyrobených kompresních kombinéz pro tým skokanů na lyžích a tým severské kombinace), přeje Alexandrovi Pointnerovi a jeho sportovcům úspěšný závěr sezóny v Planici a pak dobře strávené zasloužené volno!

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení