Sen Roryho McIlroye o vítězství na turnaji Race to Dubai je stále možný!

Přidáno: 7. 12. 2011 11:46:43

07 Prosinec 2011

Golfista Rory McIlroy (22), reprezentant SKINS, vyjádřil potěšení z vítězství v turnaji Hong Kong Open, jedním z jeho oblíbených turnajů, které mu v minulých letech několikrát těsně uniklo.

Vítězství Roryho MacIlroye v turnaji Hong Kong Open znamená, že má stále ještě šanci na výhru v turnaji Race to Dubai. To vše za podmínky, že se mu podaří zvítězit na blízkém turnaji Dubai World Championship a jeho soupeř Luke Donald se v tomto turnaji umístí na 10. a horší příčce.

Donald prohlásil, že pro něj vítězná jamka McIlroye na turnaji v Hong Kongu nebyla překvapením. "Očekával jsem, že Rory předvede dobrou hru a trochu na mě zatlačí. Vždycky jsem říkal, že ze všech hráčů, se kterými jsem se na turnaji potkal, je podle mě Rory největším talentem, proti kterému jsem kdy hrál," dodal Donald.

McIlroy se pokusí Donaldovi zabránit v tom, aby se stal historicky prvním hráčem světa, který se v Americe i v Evropě umístí na první příčce z hlediska výše finančních výher. Donald do této doby obdržel výhry ve výši 3 856 394 Euro, zatímco jediný, kdo by ho mohl ohrozit má zatím na kontě 3 066 605 Euro.

Vítězství v turnaji Dubai World Championship má hodnotu 922 645 Euro - vítězství v tomto turnaji je tedy pro McIlroye jedinou šancí, jak předstihnout současnou světovou jedničku. "Budu muset předvést extrémně dobrou hru, abych porazil světovou špičku," řekl McIlroy, vítěz turnaje US Open.

Nicméně McIlroy při nedávné návštěvě Malediv onemocněl a sám říká: "Nejsem 100% v pořádku, ale jsem schopný jít a odehrát 18 jamek a pokusit se dát tomu vše."

McIlroy dodává: "Budou tam čtyři nejlepší hráči světa a nejlepších 60 hráčů Evropy, takže to bude těžký turnaj. Luke se tento rok jen málokdy umístil mimo první devítku. Za posledních 18 měsíců má za sebou pět vítězství a jeho výkony jsou stále velice konzistentní. Ale mám pocit, že hraji dobře a chci se pokusit dostat ze sebe to nejlepší a porazit ho."

O svou pozici bude bojovat i Lee Westwooda, který je v tabulce momentálně jedno místo za McIlroyem a je třetím nejlepším hráčem světa.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info