Rakouští skokani na lyžích létají daleko díky exkluzivním kompresním oblekům SKINS

Přidáno: 14. 11. 2011 11:38:15

14 Listopad 2011

lyže

Australská značka SKINS, která přináší revoluční kompresní sportovní oděvy, prodloužila oficiální partnerství s Rakouskou lyžařskou federací až za Zimní olympijské hry 2014, které se uskuteční v Soči v Rusku. V rámci nové dohody bude SKINS nadále dodávat kompresní oděvy, které podporují výkon, rakouskému týmu skokanů na lyžích a nově i týmu severské kombinace.

Rakouský národní tým pro skoky na lyžích využívá celotělové kompresní oděvy SKINS od roku 2009. Tyto obleky byly navrženy speciálně pro použití týmu a jsou nošeny jako spodní vrstva pod vnější kombinézou. Alexander Pointner, trenér rakouského národního týmu, ve svém prohlášení řekl, že tyto obleky "jsou jednou z těch drobných výhod, které rozhodují o olympijských medailích." A dále dodává: "Naší snahou je neustále se zlepšovat ve všech detailech. Ve SKINS jsme našli partnera se znalostmi a technologiemi, které můžeme úspěšně využít v mnoha směrech."

Výzkum a vývojový tým SKINS úzce spolupracuje se sportovci na testování nových technologií, díky čemuž se celotělové obleky neustále vylepšují. Pro zimní sezónu 2011/2012 jsme představili unikátní díly v klíčových místech oděvů, které výrazně snižují tření mezi spodní vrstvou SKINS a vrchní skokanskou kombinézou. V testování je momentálně také budoucí generace obleků, která obsahuje nejmodernější technologie SKINS z řady 400 jako je dynamická stupňovaná komprese a materiál Memory MX.

Od začátku zimní sezóny 2009/2010, kdy rakouský skokanský tým zahájil spolupráci se společností SKINS, zaznamenává v závodech stabilně samé úspěchy. Tým získal zlato ve skocích na velkém můstku na Zimních olympijských hrách v roce 2010 a rovněž v závodech na normálním i velkém můstku na Mistrovství světa v Oslu v roce 2011. V závodech jednotlivců pak sportovci získali zlaté, stříbrné i bronzové medaile.

"Skoky na lyžích jsou vrcholně technický sport, který vyžaduje zvýšenou schopnost koordinace a maximální svalovou výkonnost," říká Greg Steyger, ředitel vývoje ve SKINS. "Trénování na závody je neméně náročné a správná regenerace je v něm nesmírně důležitá. Sportovci tak rozpoznají a ocení přínosy produktů SKINS jak v době tréninku, závodů i regenerace."

"Jsme nadšení z rozšíření spolupráce i na tým severské kombinace, který bude celotělové obleky využívat v běhu na lyžích i ve skocích. Věříme, že spolupráce týmu přinese vítězství v příštích olympijských hrách," dodává Steyger.

Ředitel pro výzkum a vývoj pro rakouský lyžařský tým, Toni Giger, o spolupráci se SKINS řekl: "Pro rakouský lyžařský tým je velice důležité, aby vybavení, které naši sportovci používají, splňovalo ty nejvyšší možné standardy, a to jak kvalitativně, tak i invenčně. SKINS je vlajkovou lodí této spolupráce a jeho role v úspěchu skokanského týmu i týmu severské kombinace je tedy naprosto klíčová."

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení